W Wielkim Poście zapraszamy Cię do udziału w Warsztatach TURBOwiary.
Jest to wielkopostne wyzwanie, aby wznieść Twoją wiarę na wyższy poziom.
Celem uczestnictwa w warsztatach jest nauka systematycznej modlitwy i
prowadzenia życia duchowego. Warsztaty opierają się na trzech filarach:
modlitwie, poście i jałmużnie.ZAPISY: do 11 marca do godziny 15.00 pod linkiem: https://goo.gl/forms/UhcygYNAPnOOpHqm1.

Można także zapisać się podczas pierwszego spotkania w Duszpasterstwie w poniedziałek 11 marca o godzinie 19.00.

MODLITWA
Każdy z uczestników jest zaproszony do codziennej modlitwy Słowem Bożym. Może to być zwykłe rozważanie, medytacja lub kontemplacja ignacjańska albo każda inna forma modlitwy. Dostępne są też gotowe formy modlitwy, np. krótkie prowadzone medytacje przygotowane przez Modlitwę w Drodze (https://www.modlitwawdrodze.pl/home/) albo Pogłębiarkę (https://www.facebook.com/poglebiarkaPL/). Zachęcamy do sięgania także do Brewiarza i do Czytań z Godziny Czytań, na każdy dzień Postu jest przeznaczona konkretna dawka treści z liturgii danego dnia. Każdy z uczestników powinien poświęcić na modlitwę co najmniej 20 minut dziennie. Ważna jest w tym regularność. W trakcie warsztatów zachęcamy także do adoracji Najświętszego Sakramentu raz w tygodniu lub Drogi Krzyżowej czy Adoracji Krzyża. Godziny adoracji oraz pozostałych nabożeństw w naszym kościele znajdują się na końcu opisu.

POST
Post z jednej strony polega na rezygnacji z tego, co przeszkadza w kontakcie z Panem Bogiem. Może to być więc facebook, seriale, muzyka albo jakiekolwiek inne „rozpraszacze” i „zagłuszacze”. Z drugiej strony ważnym jest odczuć brak, więc wydaje się, że sama wstrzemięźliwość, choć dobra, sama w sobie może nie wystarczyć. Dlatego zapraszamy do rezygnacji w takim wymiarze, by pojawiła się konkretna przestrzeń do ofiary. Forma i przedmiot postu zależą od Ciebie.

JAŁMUŻNA
Trzecim elementem warsztatów jest jałmużna. Zachęcamy Cię do rezygnacji z drobnych rzeczy – kawy, coli, słodyczy, ale być może kolejnej książki albo innej rzeczy. Oszczędzone w ten sposób pieniądze odłóż, a następnie przeznacz na dowolny cel dobroczynny albo przynieść na ostatnie spotkanie warsztatowe (cel zbiórki zostanie ogłoszony na pierwszym spotkaniu warsztatowym).

Konferencja wprowadzająca w metodę warsztatów będzie podczas pierwszego spotkania.

Warsztaty ruszają w poniedziałek 11 marca i potrwają do Wielkiego Poniedziałku, czyli 15 kwietnia. Oprócz wyżej wymienionych uczestnicy wezmą udział w spotkaniach w Duszpasterstwie Akademickim DĄB, podczas których będzie krótka konferencja oraz dzielenie w grupach. Spotkania te będą w poniedziałki o godzinie 19.00 i potrwają około godziny. Podczas pierwszego spotkania każdy z uczestników otrzyma PAKIET STARTOWY, którzy pomoże w przeżyciu warsztatów 🙂

Nie zwlekaj z zapisami – liczba miejsc jest ograniczona.
W razie jakichkolwiek pytań pisz: [email protected]

***************************************************
Adoracja w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli SJ
poniedziałki 18.00 – 19.00 (kaplica akademicka)
wtorki 18.00 – 19.00 oraz 20.00 – 21.00 (kaplica akademicka)
środy 20.00 – 21.00 (kaplica akademicka)
czwartki 18.30 – 19.30 (kaplica akademicka) oraz 19.30 – 21.00 (dolny kościół)
piątki 9.30 – 17.00 (dolny kościół)
Droga Krzyżowa – piątki o 9.30, 16.15 (dolny kościół, z udziałem dzieci) i 18.00
Adoracja Krzyża – piątki o 19.45