Od jakiegoś czasu prężnie działa! Wiedzieliście?

Wolontariat w DA DĄB to przestrzeń do poznania potrzeb naszego Duszpasterstwa i odpowiedzenia na nie. To przestrzeń do dawania siebie poprzez służbę swoimi talentami i umiejętnościami. Do dzielenia się tym, czym obdarował nas Stworzyciel. Do stawania się narzędziami w Bożych rękach!

Co robimy?
Staramy się działać wszędzie tam, gdzie jest potrzeba. Podejmowane działania wymagają różnego nakładu czasu i umiejętności – każdy daje to, co chce dać. Do tej pory m.in. udało się zorganizować szkolną pomoc dla małego parafianina, wróciły niedzielne kazania ze Mszy akademickiej na YouTube, udało się wyciszyć drzwi dla zwiększenia komfortu duchowych rozmów. Mamy nadzieję na więcej!

Jak działamy?

Osoby angażujące się w różne działania tworzą bazę osób. Czasami poszukiwana jest  osoba do ogólnego, otwartego działania. Czasami jednak prośba może być skierowana konkretnie do Ciebie – tak dzieje się w przypadku, kiedy dysponujesz bardzo specyficznymi umiejętnościami J

Chcesz spróbować? Zgłoś się!
Formularz zgłoszeniowy dostępny TU

Troski i potrzeby

Czasami jest tak, że troszczymy się o wiele – o nasze otoczenie, duszpasterstwo i parafię. Z czasem troska ta przeradza się w konkretne spostrzeżenia i pomysły ulepszenia rzeczywistości.

Chcesz się podzielić  pomysłem? – Śmiało!
Pomysły zbieramy TU