„poWOLNE REKOLEKCJE” to rekolekcje ignacjańskie w życiu codziennym, które będą trwały od 25 listopada do 22 grudnia. Prowadzą je jezuici i osoby świeckie skupione wokół Duszpasterstwa Akademickiego DĄB w Warszawie oraz Szkoły Kontaktu z Bogiem. Oferta rekolekcji jest skierowana do osób w wieku od 18 do 30 lat.

Rekolekcje tego typu to prawdziwa szkoła kontaktu z Bogiem i rozeznania przeprowadzona w kontekście mojego codziennego życia. Uczestnicy, którzy je przeszli jako główne owoce wymieniają: odkrycie tego co Pan Bóg mówi do nich konkretnie w ich codzienności, naukę dojrzałej modlitwy, głębsze poznanie Boga oraz odkłamanie Jego fałszywych obrazów, uporządkowanie swojego życia, pomoc w zaakceptowaniu i pokochaniu samego siebie.
Lata doświadczeń w prowadzeniu tego typu rekolekcji, pokazują że przynoszą one duże owoce osobom, którzy solidnie się w nie zaangażują.

Najważniejszym elementem rekolekcji jest codzienna modlitwa – medytacja lub kontemplacja ignacjańska – na która trzeba poświęcić ok. 1h. Oprócz tego bardzo ważne będzie cotygodniowe spotkanie z osobą towarzyszącą (ok 30-60 min.) oraz wspólna Eucharystia połączona z konferencją, dzieleniem w grupach oraz wprowadzeniem do treści kolejnego tygodnia.

Trzeba przyznać, że forma rekolekcji jest bardzo wymagająca, dlatego bardzo prosimy, aby każdy kto rozważa wzięcie udziału w rekolekcjach poważnie się zastanowił, czy w swojej obecnej sytuacji życiowej ma wystarczająco dużo czasu oraz systematyczności na podjęcie takiego zaangażowania. Każdego dnia potrzeba ok 1h godziny na modlitwę oraz raz w tygodniu 1h na spotkanie z towarzyszem duchowym i 2h w poniedziałek wieczorem na Mszę Świętą i konferencję. Praktyka pokazuje, że żeby owocnie skorzystać z rekolekcji trzeba zrezygnować z czegoś co stanowi normalny rytm mojego dnia/tygodnia, a nie do mojego sposobu funkcjonowania zwyczajnie “dołożyć” sobie 1 godzinę modlitwy i dodatkowe spotkanie. Liczba miejsc na rekolekcje jest ograniczona, dlatego warto nie blokować miejsca innym, którzy mogą z nich skorzystać w pełnym wymiarze 4 tygodni.

Pierwsze spotkanie: DA DĄB poniedziałek 25 listopada 2019 r. godzina 19:15 ul. Rakowiecka 61, Warszawa.

Zapisy przez ten formularz
Pytania i odpowiedzi: [email protected]

Rekolekcje prowadzone są nieodpłatnie.