Zapal światło – ignacjańskie rekolekcje w życiu codziennym

Home / Aktualności / Zapal światło – ignacjańskie rekolekcje w życiu codziennym

W adwencie zapraszamy was do niesamowitej przygody z Panem Bogiem. I nie trzeba wyjeżdżać daleko, aby wejść z Nim w głęboką relację, ale wystarczy znaleźć trzy kwadranse dziennie.

Rekolekcje w życiu codziennym „Zapal światło. III Edycja”
„Wyprowadzi mnie na światło, będę oglądał Jego zbawienie” Mi 7, 9
W życiu każdego człowieka Bóg mówi i działa. Gdy jednak nie dostrzegamy śladów Jego obecności, potrzebujemy światła, które rozświetli nasze ciemności i umożliwi widzenie tego, co On w nas czyni.
Jak co roku w Adwent zapraszamy na rekolekcje w życiu codziennym „Zapal światło”. Są to rekolekcje dzięki którym nauczysz się podstaw metody modlitwy w duchowości ignacjańskiej – medytacji i rachunku sumienia. Metoda te stawia sobie za cel spotkanie z Bogiem i coraz lepsze odkrywanie Go w codzienności, co prowadzi w konsekwencji do większego uporządkowania życia wokół Ewangelii. Postaramy się zapewnić Ci wszystko, co pozwoli Ci dobrze przeżyć ten czas, bez rezygnacji z Twoich codziennych obowiązków.

Jak będą wyglądać rekolekcje?
Rekolekcje opierają się przede wszystkim na indywidualnym doświadczeniu uczestnika – jak pisze św. Ignacy: trzeba pozwolić „by Stwórca bezpośrednio działał ze stworzeniem, a stworzenie ze swoim Stwórcą i Panem”. Najważniejszym elementem jest codzienna medytacja, oparta na słowie Bożym, której Cię nauczymy i do której na każdy dzień otrzymasz pisemne wprowadzanie. Oprócz tego co tydzień spotkasz się z osobistym kierownikiem duchowym, który towarzysząc Ci podczas rekolekcji, będzie pomagał Ci wchodzić w dynamikę rekolekcji.
Raz w tygodniu będziemy spotykać się w kaplicy akademickiej duszpasterstwa akademickiego DĄB o godzinie 19:00. Na spotkaniu będzie msza święta, a po przerwie kawowej, konferencja oraz grupki dzielenia.

Kiedy odbywają się rekolekcje?
Rekolekcje zaczynaj się od 26 listopada i będą trwać do 17 grudnia 2018 roku. Rekolekcje to przede wszystkim codzienna medytacja oraz spotkanie z kierownikiem raz w tygodniu w dogodnym dla Ciebie czasie. W każdy poniedziałek od 26 listopada do 17 grudnia o godzinie 19:00 będziemy spotykać się wspólnie w kaplicy akademickiej duszpasterstwa akademickiego DĄB.

Dla kogo są rekolekcje?
Dla każdego w przedziale wiekowym od 18 do 30 lat.

W jaki sposób można się zapisać?
Zapraszamy do zapisywania się poprzez formularz google: https://goo.gl/forms/uEiS1ls26UiEpdad2
Zapisy przyjmowane są do 23 listopada. Liczba miejsc ograniczona. O przyjęciu decyduje kolejność zapisów.
O przyjęciu poinformujemy Cię mailowo, lub telefonicznie.

Masz więcej pytań? Pisz:
rekolekcje@dadab.pl

cos