Szara to harcersko-jezuicka grupa pielgrzymkowa, która w ramach Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej przemierza w dniach 5-14 sierpnia trasę Warszawa – Jasna Góra. Zazwyczaj liczy ona około 200-300 pątników, z których mniej więcej połowa to harcerki i harcerze z różnych organizacji. Grupę prowadzą jezuici, a współorganizatorami są harcerki i harcerze.

Grupa czerpie ze źródeł niemal pięćsetletniej ignacjańskiej tradycji i duchowości, łącząc je z harcerskim stylem, który charakteryzuje gotowość pełnienia służby, otwartość na drugiego, zdyscyplinowanie, a równocześnie naturalność, spontaniczność, żywiołowość i pogoda ducha. Pielgrzymkowa grupa Szara jest czytelnym przykładem wychowania religijnego w skautingu. Łączy w sobie przygodę i wyzwania, a jednocześnie pozwala wcielać w życie wartości i ideały. Jest doświadczeniem spotkania Boga w braterskiej wspólnocie, w modlitwie i w służbie drugiemu człowiekowi.

Zapisy elektroniczne do Szarej w tym roku odbywają się poprzez dwa formularze:
http://e-wapm.pl/
oraz
https://forms.gle/gKBL8QiHK69jDggy9

Bardzo prosimy o wypełnienie OBU ankiet, druga z nich pomoże nam to w organizacji gadżetów i wydarzeń wewnętrznych naszej grupy. Postaramy się, aby osoby, które dokonają zapisu przed 21/07/2019 otrzymały swoje gadżety podczas zapisów w dniach 2-4 sierpnia wraz z pakietami WAPM.

Tradycyjnie pomimo zapisów elektronicznych należy przyjść w dniach 2-4 sierpnia do krużganków kościoła św. Anny przy Krakowskim Przedmieściu, aby dopełnić formalności (zapłacić za udział w pielgrzymce, odebrać pakiet WAPM oraz gadżety).

Wydarzenie na FB

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.