[et_pb_section fb_built=”1″ _builder_version=”3.19.1″ custom_padding=”0|0px|54px|0px|false|false”][et_pb_row custom_padding=”0|0px|27px|0px|false|false” _builder_version=”3.19.1″][et_pb_column type=”4_4″ _builder_version=”3.19.1″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text _builder_version=”3.19.1″]

Od 17 do 21 października odbędą się nieRekolekcje na nowy początek.

Spytacie: Co to?

Odpowiadam: To szansa dla wszystkich tych, którzy chcą zobaczyć, jak działa duszpasterstwo, po co istnieje, co wnosi do życia tych wszystkich ludzi, którzy już w nim są. Chcemy, byście mogli kompleksowo sprawdzić nas i zdecydować, czy chcecie dołączać do naszej wspólnoty. Chcielibyśmy w tym miejscu podkreślić, że wraz z Wami chcemy tworzyć wspólnotę.

Pozwólcie, że przedstawimy Wam pokrótce harmonogram nieRekolekcji:

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.19.1″][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”3.19.1″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_gallery gallery_ids=”838,840,842,841,877″ fullwidth=”on” _builder_version=”3.19.1″][/et_pb_gallery][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”3.19.1″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text _builder_version=”3.19.1″ text_font=”||||||||” header_font=”||||||||” header_text_align=”justify” text_orientation=”justified”]

Niedziela

W niedzielę zaczynamy oczywiście naszą mszą akademicką. Mamy ją co tydzień, zawsze o 19.30. W jej oprawę zaangażowane jest cały DĄB: duszpasterz, schola, LSO, wspólnoty. To nasz wspólny czas modlitwy.

Po mszy nasz duszpasterz, czyli o. Grzegorz Lojtek SJ wygłosi konferencję, którą kieruje do wszystkich tych, którzy wraz z nami chcą przeżyć nieRekolekcje. Razem z nim będziemy mogli zastanowić się jak dobrze je przeżyć i jak wywrócić, a może nawrócić swoją modlitwę.

Konferencja odbędzie się w kaplicy akademickiej.

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][et_pb_row _builder_version=”3.19.1″][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”3.19.1″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text _builder_version=”3.19.1″ text_font=”||||||||” header_font=”||||||||” header_text_align=”justify” text_orientation=”justified”]

Poniedziałek

To dzień konferencji i naszego dzielenia. Zaczniemy od konferencji wygłoszonej przez ojca Grzegorza, w której powie nam trochę więcej o zamyśle stojącym za duszpasterstwem jezuickim. Co je wyróżnia? Jaki wpływ ma zakon? O co chodzi z tym całym rozeznawaniem, dzieleniem, MAGIS, Ad Maiorem Dei Gloriam, Rekolekcjami Ignacjańskimi, itd. Zresztą nie ma się tu co rozpisywać. Najlepiej o tym opowie nasz duszpasterz.

Teraz czas na konferencję w wykonaniu studenta. Rafał od pół roku przepracowuje temat dzielenia i chętnie podzieli się z Wami swoimi wnioskami – oczywiście na podstawie pisma świętego. Przejdziemy płynnie od tego czy dzielenie jest potrzebne i jak tę aktywność wspiera wspólnotowość.

Dzień zakończymy świadectwami, czyli wypowiedziami, testimonialami członków duszpasterstwa, którzy chcieliby się z Wami podzielić, co w ich życiu zmienił DĄB. Mamy nadzieję, że każdy w tych słowach znajdzie duchowe poruszenie.

Wszystkie aktywności odbędą się w kaplicy akademickiej według poniższego harmonogramu:

19:30 Konferencja „W czym może mi pomóc jezuickie duszpasterstwo akademickie?”

19:50 Konferencja „dzielenie – czyli po co mi wspólnota?”

20:10 Świadectwa „Co do mojego życia wniosło DA?”

[/et_pb_text][/et_pb_column][et_pb_column type=”1_2″ _builder_version=”3.19.1″ parallax=”off” parallax_method=”on”][et_pb_text _builder_version=”3.19.1″ text_font=”||||||||” header_font=”||||||||” header_text_align=”justify” text_orientation=”justified”]

Wtorek

We wtorek chcielibyśmy Was zaprosić na dzień z wspólnotą Reuel. Jeśli jesteście zainteresowani medytacją ignacjańską, ta wspólnota pokaże ją jak ją przeprowadzić. Zaczynamy o 19:30 mszą w kaplicy akademickiej, a następnie o 20:10 odbędzie się medytacja. Reuel zapewnia punkty, rozważania, wspólne przejście przez modlitwę i dzielenie.

 

Środa

W środę będziecie mogli poznać dwie wspólnoty: Kontakt i Taize. Zaczniemy klasycznie mszą o 19:30, w którą zaangażowane będą obie wspólnoty. Potem rozdzielimy się na dwa spotkania równoległe. 

Kontakt to grupa bardzo wszechstronna. Jest dobrym wyborem do odnajdowania swojej duchowości.

Taize modli się śpiewem. Jeśli jesteś fanem tezańskiej duchowości to znajdziesz tu wiele dobrego dla siebie. 

 

Czwartek

Jeśli wyrosłeś już z wieku akademickiego i stałeś się postakademikiem, czwartek jest dniem dla Ciebie. Nasza wspólnota akademicka czerpie z duchowości ignacjańskiej, dlatego zaczniemy od medytacji ignacjańskiej o 18:30. O 19:30 widzimy się na mszy, a po mszy odbędzie się spotkanie „postów”, czyli postakademików. Podczas niego odbędzie się konferencja asystenta postów o. Rafała Strugińskiego, pt.: „O medytacji ignacjańskiej słów kilka.”

 

 

[/et_pb_text][/et_pb_column][/et_pb_row][/et_pb_section]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.