Wzrastaj z nami!

Dąb w liczbach

0

Spotkań w tygodniu

0

stałych wspólnot

0

kubków do herbaty

0

rekolekcje w roku

0

zaangażowanych osób

0

pełnych życia pomieszczeń

Jak do nas dołączyć?

Przeczytaj opisy wspólnot i wybierz się na spotkanie tych, które wydają się najbliższe Twojemu przeżywaniu wiary

1

2

Daj sobie czas, najlepiej kilka spotkań. Wspólnoty mają swoją dynamikę i po jednym spotkaniu nie da się ocenić czy to Twoje miejsce na wzrastanie.

Po kilku spotkaniach rozeznaj, w której wspólnocie czujesz się bliżej Boga. Warto też ocenić, gdzie czujesz się swobodniej, lepiej, pewniej.

3

4

Poznawaj ludzi i Boga. Tak samo jak z ludźmi, Boga najpierw warto poznać, by chcieć go pokochać. A gdy Go pokochasz, samoczynnie będziesz chciał go naśladować.

Zbuduj niesamowite relacje z ludźmi i autentyczną więź z Bogiem. My nie raz doświadczyliśmy prawdziwego dialogu z Stwórcą!

5

Nasze wspólnoty

Grupa Kontakt

Grupa Kontakt

Kontakt jest studencką grupą modlitewną charyzmatyczno-ignacjańską. Charyzmatyczność oznacza dla nas swobodę w modlitwie. Pan Bóg wyraźnie daje nam się poznać jako kochający Tata, który po prostu lubi przebywać z nami. Cieszymy się tą obecnością i modlimy się tak, jak prowadzi nas Jego Duch!

Grupa Reuel DA DĄB

Grupa Reuel

Hebrajskie imię Reuel oznacza przyjaciela Boga. Spotykamy się co wtorek na medytacji ignacjańskiej. W tej formie rozmawiamy z Nim, słuchamy Go, a następnie dzielimy się doświadczeniem Jego obecności w grupkach dzielenia. Wszystko po to, by stać się Reu EL.

Taize Warsaw

Taizé Warsaw

Grupa Taize zaprasza osoby szukające chwili spokojnej modlitwy śpiewem – kanonami z Taize – połączoną z adoracją krzyża oraz modlitwą w milczeniu. To doskonała okazja do wsłuchania się w Słowo Boże oraz dzielenie się Nim w grupie. Jest to również świetna możliwość spędzenia dobrego wieczoru przy herbacie i rozmowach po modlitwie.

Postakademicy DA DĄB

Postakademicy

Jesteśmy wspólnotą działającą od kilku lat. Naszym fundamentem jest wspólna modlitwa, oparta w dużej mierze na duchowości ignacjańskiej. Jeśli chcesz się z nami pomodlić, porozmawiać – zapraszamy w każdy czwartek!

Schola Dębowa

Schola Dębowa

Śpiewamy i gramy na większą chwałę Boga. Odpowiadamy za oprawę muzyczną na wydarzeniach całego duszpasterstwa. Żeby robić to jak najlepiej, uczymy się i "próbujemy". Jeśli lubisz i chcesz śpiewać, zapraszamy!

LSO Liturgiczna Służba Ołtarza DA DĄB

Liturgiczna Służba Ołtarza

Istotą wspólnoty LSO jest służba przy ołtarzu oraz uczynienie liturgii piękną i przyjazną dla wszystkich wiernych. Dzięki formacji i naszej służbie możemy zrozumieć poszczególne symbole i być blisko największej tajemnicy przemienienia.

Aktualności

Rafał Murawski

Kolejny rok akademicki przed nami, więc nie zwlekamy i zdradzamy plan tygodnia na cały semestr zimowy. Jest wiele zmian względem poprzedniego roku, więc warto zajrzeć. Jest to plan ramowy, ale w poszczególnych tygodniach może ulegać zmianom. Zmiany publikujemy na naszym facebooku.

Rafał Murawski

Już w tym tygodniu czekają nas Bobolanki, a poza nimi wiele innych wartościowych spotkań, na których nie może Was zabraknąć!

Rafał Murawski

W te wakacje czeka nas istne szaleństwo: niesamowite wyjazdy, wartościowe rekolekcje, cudowni ludzie i wiele więcej. Koniecznie sprawdźcie Wakacje z Dębem na rok 2022!

Rafał Murawski

Robi się ciepło, a to oznacza, że czas myśleć o planach wakacyjnych. O nich i o planie na najbliższy, dość aktywny tydzień, opowiemy Wam w tym wpisie!