Kim jesteśmy?

Duszpasterstwo Akademickie „Dąb” jest wspólnotą wspólnot o charakterze akademickim. Naszą misją jest praca na rzecz środowiska akademickiego, tworzenie przestrzeni dla studentów do modlitwy, formacji duchowej, ludzkiej oraz integracji. Jest miejscem promocji duchowości ignacjańskiej (oraz jezuickiej). Chcemy wychowywać osoby świeckie do brania odpowiedzialności za Kościół, oraz przekazać im silną duchowość, pomocną w dalszym budowaniu dojrzałego i odpowiedzialnego życia wiarą. Naszym patronem jest św. Andrzej Bobola SJ, męczennik, patron Polski i parafii, przy której działa nasze Duszpasterstwo.
Wszyscy, którzy są w Duszpasterstwie, mogą tu przychodzić zupełnie bez okazji, żeby wypić herbatę, posiedzieć w kaplicy, pouczyć się, odpocząć, spotkać się z kimś, czy cokolwiek innego, co się komuś akurat wymarzy.

Nasi odpowiedzialni

Grzegorz Lojtek SJ Duszpasterz Akademicki

O. Grzegorz Lojtek

Duszpasterz

Urodził się w 1987 roku w Gdyni i tam w 2006 roku rozpoczął nowicjat w Towarzystwie Jezusowym, choć samych jezuitów poznał dzięki swojej rowerowej pasji 2 lata wcześniej w Nowym Sączu. Studiował filozofię w Krakowie, teologię w Warszawie i duchowość ignacjańską w Paryżu. W sumie 4 lata przepracował w duszpasterstwie powołań i Szkole Kontaktu z Bogiem, gdzie pomagał młodym ludziom w nauce modlitwy i podejmowaniu życiowych decyzji.

Zuzanna Pyzikiewicz

Zuzia Pyzikiewicz

Mała Rada

Rafał Murawski fotografia

Rafał Orłowicz-Murawski

Mała Rada

Ewa Dardzińska | Mała Rada Duszpasterstwa Akademickiego DĄB

Ewa Dardzińska

Mała Rada

Stanisław Krasnowski

Stanisław Krasnowski

Lider LSO

Ula Janowska

Ula Janowska

Liderka Scholi

Paulina Orłowicz

Liderka Kontaktu

Dawid Dudek | lider Reuela

Dawid Dudek

Lider Reuela

Emilia Witkowska | wiceliderka Reuela

Emilia Witkowska

Wiceliderka Reuela

Jan Szymański | Lider Taize Warsaw

Jan Szymański

Lider Taize Warsaw

Artur Błażejowski

Lider Postakademików

Paulina Finke

Lider Postakademików

Piotr Stefanek

Lider Postakademików