Grupa Reuel DA DĄB

Wspólnota Reuel

„Reuel” to przyjaciel Boga. Lubisz się modlić się sam na sam z Bogiem? Chcesz poznawać Go poprzez poznawanie siebie? Pragniesz mieć w Jezusie Przyjaciela? A może chcesz po prostu sprawdzić, czym jest medytacja i interesuje Cię jej katolickie ujęcie? To znak, że masz podobne pragnienia jak my. Zapraszamy na spotkanie!

Jaki jest Reuel?

Jesteśmy wspólnotą skupiającą się na poznawaniu Boga poprzez medytację ignacjańską. Jest to metoda opracowana przez św. Ignacego z Loyoli. Opiera się ona na wykorzystaniu obrazu do ukierunkowania myśli na konkretny tekst rozważanej Ewangelii. Modląc, nie spieszymy się, lecz zatrzymujemy się nad treścią, która nas najbardziej porusza,  co zadowala i nasyca duszę. Modlitwa prowadzona jest w milczeniu przed Najświętszym Sakramentem.

Po medytacji spotykamy się w małych grupkach i dzielimy się usystematyzowaną metodą zwaną kręgami Magis (z łac. Bardziej), by jeszcze Bardziej pogłębić naszą modlitwę. Jest to metoda wywodząca się ze Światowych Dni Młodzieży z 2000 roku. Polega on na dzieleniu się tym, co nas porusza zarówno w życiu, jak i na medytacji oraz u innych osób. Korzystamy z bogactwa naszych różnic i cieszymy się z naszych podobieństw, nieustannie rozwijając się ku wolności. Bo ku wolności wyswobodził na Chrystus. 

Na koniec siadamy przy herbacie i rozmawiamy na przeróżne tematy, gramy w planszówki, wygłupiamy się, cieszymy się wspólnotą czy organizujemy dodatkowe aktywności. 

Tomasz Pniewski-Przygodzki

Tomek Pniewski-Przygodzki

Lider Reuela

Alicja Matulewicz

Wiceliderka Reuela

Aktualności w Reuelu

Rafał Murawski

Kolejny rok akademicki przed nami, więc nie zwlekamy i zdradzamy plan tygodnia na cały semestr zimowy. Jest wiele zmian względem poprzedniego roku, więc warto zajrzeć. Jest to plan ramowy, ale w poszczególnych tygodniach może ulegać zmianom. Zmiany publikujemy na naszym facebooku.

Rafał Murawski

Już w tym tygodniu czekają nas Bobolanki, a poza nimi wiele innych wartościowych spotkań, na których nie może Was zabraknąć!

Spotkania

2️⃣ WTOREK
◾️ Msza Święta
▫️ 19:30 | Kaplica akademicka
◾️ Rozciąganie i Medytacja z Reuelem
▫️ 20:10 | Kaplica akademicka
 
7️⃣ NIEDZIELA
◾️ Msza święta
▫️ 19:30 | Sanktuarium